لول سوئیچ پره ای

معرفی

سطح سنج پره ای که پیش از همه حسگرهای سطح بود، برای اولین بار در دهه 1950 معرفی شد. این سنسور سطح

طرح این دستگاه مانند بسیاری از طرح های  نوآورانه، از یک اصل به ظاهر ساده به شیوه ای بسیار مؤثر استفاده کردند، به طوری که می توان انواع مواد کاربردی را با حداقل تنظیمات  پوشش داد.

سنسور سطح دوار با سایر سنسورهای سطح

با این حال، فن‌آوری‌های سطح جدیدتر حسگرهای مبتنی بر چنگال تنظیم ارتعاشی، RF-Capacitance و RF-Admittance از دهه 1970 معرفی شدند. اینها یک مزیت عمده داشتند:

طول عمر

عمر مفید فن‌آوری‌های حسگر سطح رقابتی در مقایسه با سنسورهای سطح پدال چرخشی به طور قابل‌توجهی بالاتر بود.

در چند بخش بعدی، سعی شده است به طور خلاصه جنبه‌هایی از سنسور سطح پدال چرخشی که می‌تواند هنگام انتخاب آن نسبت به سایر حسگرهای سطح مرتبط باشد، توضیح داده شود. شرکت های تولید کننده سنسور سطح پدال چرخشی اکنون آن را با چندین تغییر می سازند.

روش کارکرد

یک موتور الکتریکی شفت متصل به پدال چرخان را به حرکت در می آورد. تیغه های ا چرخان این دستگاه در صورت در گیر نبودن با مواد داخل مخزن آزادانه می چرخند. موتور الکتریکی روی یک دیسک چرخان نصب شده است که به یک فنر متصل می شود. هنگامی که آزادانه می چرخد، فنر شل (بسته) می شود، .  و وقتی که مصالح با پره درگیر شود  فنر باز می شود و در حال کشش قرار  می گیرد شاخک متحرک  از میکرو سوییچ اول آزاد می گردد و با میکرو سوییچ دوم برخورد می کند و ،برق موتور قطع می شود تا زمانی که مواد از پره جدا شود.میکرو سوییچ اول سیگنال برای شناسایی پر یا خالی بودن ارسال می کند.

قطعات مورد استفاده:

موتور الکتریکی

بر اساس نیاز گشتاور و در دسترس بودن موتورهای فضایی مورد استفاده در پدل چرخشی می تواند یکی از این موارد باشد: موتور سنکرون DC، موتور سنکرون AC، موتور پله ای.

سروو موتورها مورد توجه قرار نگرفته اند زیرا هیچ سازنده شناخته شده ای از آن استفاده نمی کند. اگرچه، یک موتور سروو می تواند انتخاب جالبی داشته باشد، در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. بر اساس منبع تغذیه کم ورودی، عمر مفید طولانی مدت 3 سال و امکان تنظیم سرعت و گشتاور موتور، موتور پله ای دنده ای DC را به عنوان بهترین گزینه معرفی می کند.

منبع تغذیه ورودی

در حالی که اکثر انواع دیگر سنسورهای سطح به منبع تغذیه جهانی با دامنه وسیع AC-DC ارتقا یافته‌اند، سنسور سطح پدال چرخشی هم  در اکثر موارد همچنان در مدل‌های جداگانه برق AC و DC موجود است.

میکرو سوئیچ ها

میکروسوئیچ ها دستگاه های ساده ای هستند که می توانند با نیروی فیزیکی بسیار کمی فعال شوند. به دلیل عملکرد مکانیکی آنها سایش و پارگی با گذشت زمان امکان پذیر است.

طراحی تیغه های پارویی

سطح بیشتر می تواند کشش بیشتری را با رسانه های کاربردی ایجاد کند، این در تشخیص رسانه های کاربردی با چگالی کم مانند تراشه های پلاستیکی استفاده می شود.

عوامل موثر بر عملکرد و عمر مفید

پدل چرخشی به دلیل سایش و پارگی مکانیکی فوق‌الذکر مشهور است. تجزیه و تحلیل تجربی شرایط سایت فاکتورهای بیشتری را نشان داده است که با نصب و نگهداری مناسب می توان از برخی از آنها جلوگیری کرد.

ساییدگی ناشی از حرکت
ورود گرد و غبار

با نصب صحیح  کابل می توان از ورود گرد و غبار جلوگیری کرد. گرد و غبار می تواند اصطکاک بین قطعات متحرک دستگاه را افزایش دهد.
ساخت رسانه برنامه

برای مواد که تمایل به چسبیدن روی سنسور سطح دارند. سنسور سطح پدال چرخشی توصیه نمی شود.

چیدمان نصب افقی نادرست

برای سنسور سطح پایین نصب شده به صورت افقی، اگر بافل بالای سنسور سطح پایین نصب نشده باشد، بار روی پروب ممکن است منجر به ناهماهنگی شفت شود. ناهماهنگی شفت ممکن است منجر به فشار بیش از حد بر روی موتور در طولانی مدت شود و عمر مفیددستگاه را کاهش دهد.

چرا سنسور سطح پدال چرخشی برای بسیاری از خریداران انتخاب ارجح است

به غیر از عملکردتست شده، عوامل دیگری وجود دارد که به خریدار معمولی  سطح پدال چرخشی حس اعتماد را القا می کند.

فهرست عوامل زیر مهم است زیرا تأیید این عوامل ممکن است به خریدار کمک کند تا سنسور سطح پدال چرخشی را به عنوان اولین انتخاب داشته باشد .

مکانیسم قابل تأیید بصری: درک این اصل با دیدن حسگر در حال کار می‌تواند اعتماد بیشتری را القا کند، زیرا مکانیسم چرخش سطح پارو حتی برای اپراتورهایی که آموزش ندیده‌اند در واضح به نظر می‌رسد.
خریدهای جایگزین: اکثر سنسورهای پدال چرخشی خریدهای جایگزین هستند، سنسورهای پدال چرخشی به اندازه کافی وجود داشته اند که چندین بار تعویض شده اند. در چنین مواردی رفتن به سراغ یک گزینه آشنا گزینه کم خطرتر به نظر می رسد.

گزینه های کم هزینه جذاب: همانطور که در بالا مشاهده شد، تولیدکنندگان می توانند انتخابی برای استفاده از قطعات کم هزینه و کاهش هزینه مواد اولیه خود داشته باشند. ترکیبی از موتور سنکرون AC، گزینه منبع تغذیه واحد (فقط AC) و خروجی های میکرو سوئیچ می تواند خرید قانع کننده ای داشته باشد.
آزمایش رسانه های کاربردی جدید: بر خلاف RF-Capacitance و RF-Admittance فقط پارامترهای فیزیکی مانند وزن مخصوص، اندازه ذرات جامد باید شناخته شود. یک آزمایش در مدت زمان کوتاه یک روز می تواند در تعیین موفقیت سنسور سطح پارو در یک رسانه کاربردی خاص کاملاً قطعی باشد.

موارد مصرف این سنسور ها

کشاورزی
مصالح و مواد ساختمانی
صنایع شیمیایی
خوردنی و آشامیدنی
صنعت معدن
آسیاب کاغذ
بازیافت
صنعت پلاستیک

خوراک طیور و گاو

صنعت خوراک دام مانند خوراک ماهی، طیور و گاو با کمک آخرین تکنولوژی روز، استاندارد کیفی و اهمیت آن را افزایش داده است. این روندهای مدرن برای مدیریت و کنترل واحد تولیدی، عملیات را کارآمد می کند.

ذخیره سازی مواد خام

مواد خام مانند سبوس گندم، سبوس برنج، ملاس، ذرت، پنبه دانه، مخلوط معدنی و باجرا در قیف‌ها و سیلوها ذخیره می‌شوند تا برای پردازش بیشتر مورد استفاده قرار گیرند

کودها و آفت کش ها

هند سومین تولید کننده کودهای نیتروژن دار در جهان است که مواد مغذی را برای رشد گیاهان فراهم می کند و خاک و حاصلخیزی آن را تقویت می کند. با تهیه مواد شیمیایی غذایی لازم برای کاشت به بهبود بهره وری در زمینه کشاورزی کمک می کند.

غلات

فرآیند جابجایی غلات با ذخیره سازی غلات همراه است که شامل عملیات تمیز کردن، خشک کردن، اختلاط می شود و فرآیندی که در حین جابجایی انجام می شود نیاز به ابزارهای تراز برای اندازه گیری سطح دقیق دانه ها در قیف، سیلوها و سطل ها و غیره دارد.

مواد اولیه پلاستیک

سیلو ذخیره سیمان

سیمان تولیدی قبل از ارسال در سیلوها نگهداری می شود. سیمان به صورت پودر ریز است که محیطی گرد و غبار ایجاد می کند.

انتخاب سنسور سطح مناسب می تواند به کاهش زمان خرابی برای تعمیر و نگهداری کمک کند.
علاوه بر این، پیکربندی سنسورهای سطح به صورت آنلاین می تواند به مطابقت دقیق مشخصات کمک کند: خروجی، مواد ساخت و ساز، چیدمان نصب و غیره.

صنعت داروسازی

صنعت داروسازی فرآیند تولید داروهای دارویی مانند شربت، قرص، کپسول و غیره را پوشش می‌دهد و این فرآیند شامل اندازه‌گیری دقیق در مراحل مختلف برای اتمام عملیات است که با محیط بهداشتی دقیق مرتبط است.

کار خانه آرد

فرایند تولید آرد مانند تمیز کردن و مرطوب کردن گندم ،آسیاب گندم ،آرد کردن گندم نیازمند زخیره سازی در این مراحل دارد

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *